Przejdź do głównej treści

Pomiń baner

Project acronym: KaraimBIBLE ERC Starting Grant № 802645

LOGO ERC

Konkursy na stanowiska badawcze

Informacje o konkursie

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na dwa stanowiska asystenta w grupie pracowników badawczych w Instytucie Językoznawstwa i Przekładoznawstwa na Wydziale Filologicznym (w dyscyplinie Językoznawstwo). Konkurs jest ogłaszany w związku z realizacją projektu KaraimBIBLE.

Do konkursu mogą  przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 4) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 166 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

  1. posiadają tytuł zawodowy magistra lub stopień naukowy doktora
  2. przedłożyły pozytywną opinię opiekuna naukowego o predyspozycjach do pracy nauczyciela akademickiego
  3. posługują się biegle językiem tureckim i angielskim.

Pierwsza umowa będzie zawarta na co najmniej półtora roku z możliwością przedłużenia na kolejne lata (w sumie maksymalnie do 31.01.2024). W ramach projektu powstaną edycje krytyczne najstarszych i najważniejszych przekładów Biblii hebrajskiej na język karaimski. Celem projektu będzie przeprowadzenie badań historyczno-językoznawczych i paleograficznych. Edycje wejdą w skład bazy danych opartej na technologii sieci semantycznej. Zostanie ona zbudowana tak, aby w przyszłości mogła posłużyć do dokumentacji dalszych wymarłych lub wymierających języków tureckich. Projekt zakłada ścisłą współpracę z Uniwersytetem w Uppsali.

Zakres obowiązków

Tworzenie edycji krytycznych druków lub rękopisów karaimskich, odpowiednie przygotowanie materiału językowego do zaimportowania do bazy danych, prowadzenie badań nad historią języka karaimskiego, udział w zebraniach, rozpowszechnianie wyników badań, przygotowanie rozprawy doktorskiej w przypadku kandydata bez doktoratu.

Oczekiwania

ukończone studia w zakresie filologii tureckiej, praca magisterska lub doktorat nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa (specjalność: turkologia), dobre kompetencje w zakresie posługiwania się językiem angielskim i tureckim.

Terminy

Termin rozpoczęcia konkursu: 01.05.2020.

Termin składania zgłoszeń upływa z dniem 01.06.2020.

Termin rozstrzygnięcia konkursu nastąpi nie później niż 6 miesięcy od daty ogłoszenia konkursu.

Dalsze szczegóły konkursu ogłoszone zostały na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.